Zaloguj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Muzyka zawsze łaczyła ludzi dostarczała im rozrywki i towarzyszyła tańcom. W zależości od regionu wykształciły się różne style muzyczne, tańce charakterystyczne dla danego państwa. Spośród wielu tańcy należy wyróżnić następujące:

  • walc
  • polka
  • marsz
  • samba
  • cha-cha
  • tango

 

Walc - to taniec niemiecki w metrum 3/4 o tempie unuarkowanym. Inaczej taniec ten nazywano obrotowym bądź wirowym. Elementem godnym podkreślenia jest niezwykle szlachetna melodia tego tańca. Taniec z wielkim rozmachem wszedł na salony Europy i świata. Niekwestionowanych "królem walca" został J. Strauss. Nad pięknym modrym Dunajem

foto

Wyróżniamy dwie odmiany tego tańca:

  • Walc wiedeński - (szybki, energiczny)
  • Walc angielski - (powolny, liryczny, kroki taneczne bardzo stonowane)

 

 

Polka - taniec wywodzący się z Czech. Szybki tanic w metrum 2/4. Charakterystcznymi dla tego tańca to półobroty i drobne kroczki. Nazwa pochodzi od czeskiego słowa "pulka" - pół kroku. Okres świetności tego tańca przypada na wiek XIX.

 

 

Samba - to narodowy taniec brazylijski w metrum parzystym wchodzącym w skład tańcy latynoamerykańskich. Poruszanie biodrami wraz z wystukiwaniem rytmu nogami - to charakterystyczne figury taneczne samby. Może byc tańcem solowym jak również tańczonym w parze. Na najbardziej znanym karnawale na świecie czyli tym brazyijskim w Rio de Janeiro samba jest tańczona na tzw. sambodromach. 

 

 

Cha-cha - to narodowy tanic kubański w metrum 4/4, podobnie jak samba taniec latynoamerykański. Wywodzi się z rumby i jazzu. Charakteryzuje się drobnymi, ale za to ekspresyjnymi krokami. 

 

 

Tango - to narodowy taniec latynoamerykańcki, wywodzący się z Buenos Aires w Argrntynie. Jest tańcem bardzo emocjonalnym w którym główną rolę odgrywają uczucia prezentowane przez tancerzy. Charakteryzuje się punktowanym rytmem dużą ekspresją ruchową i energicznymi ruchami głowy. Istnieję kilka odmian tego tańca, m.in. tango argentyńskie, tango turniejowe... 

Dzwonki

Flet prosty

Flażolet

Keyboard

 

Cron Job Starts