Zaloguj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Witold Lutosławski to kompozytor polski żyjący w latach 1913 - 1994. Zainteresowanie muzyką wyniósł z domu rodzinnego. Uczył się gry na fortepianie i kompozycji. Pierwszy utwór napisał mając 9 lat ("Preludium na fortepian"). Oprócz zainteresowań muzycznych, które rozwijał nie obce mu były nauki ścisłe. Rozpoczął studia na wydziale matematyki Uniwersytetu Warszawskego, jednak nie ukończył ich. 

Karierę muzyczną przerwała wojna. Został wcielony do armii jako radiotelegrafista. W okresie wojennym zarabiał na życie grając w kawiarniach. Jednak mimo działań wojennych nie zaprzestał komponowania i koncertowania. Wspólnie z przyjaciółmi organizował tajne koncerty. 

Po zakończeniu wojny działał w Związku Kompozytorów Polskich. Był współorganizatorem festiwalu "Warszawska Jesień". W swoim dorobku Witold Lutosławski posiada m.in. symfonie, komponował muzykę teatralną i radiową, koncerty na orkiestrę i instrumenty solowe, oraz utwory kameralne (głównie na fortepian). Lutosławski był również dyrygentem. Często podczas koncertów prezentował własną twórczość orkiestrową.

Dzwonki

Flet prosty

Flażolet

Keyboard

 

Cron Job Starts